Motto Fundacji: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat - są tymi, którzy go zmieniają”. Steve Jobs

DZIAŁAMY

  • organizujemy niespodzianki dla naszych podopiecznych (paczki z okazji Świat, Dnia Dziecka, wsparcie rzeczowe związane z trudną sytuacją materialną, wsparcie finansowe związane z wydatkami na leczenie, rehabilitację czy edukację dzieci w trudnej sytuacji materialnej)
  • prowadzimy poradnię świadczącą pomoc informacyjną i edukacyjną oraz wydawniczą na rzecz osób niepełnosprawnych, choroby onkologiczne, neurologicznie, RZS, MIZS, choroby przewlekłe i rzadkie np. mukowiscydozę, osobom z niedosłuchem, osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi i intelektualnymi, osobom starszym i znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Działalność poradniczą, ekspercką i wydawniczą prowadzimy także na rzecz przedsiębiorców i innych organizacji pozarządowych.
  • Organizujemy akcje charytatywne i organizujemy wsparcie w chorobie, niepełnosprawności , trudnej sytuacji życiowej i rozwoju pasji osób chorych, niepełnosprawnych i będących w trudnej sytuacji życiowej.
  • organizujemy szkolenia i warsztaty związane z właściwym postrzeganiem wolontariatu i roli wolontariusza. Coraz częściej to pojęcie się wypacza – i to wielostronnie, zarówno z pozycji tych, którzy chcą być wolontariuszami, jak i tych, do których wolontariusze przychodzą. Syndromem naszych czasów jest specjalizacja, paradoksalnie więc i pojęcie wolontariatu specjalizacji zaczęło podlegać. Czy do zjawisko nieuniknione? Czy należy je akceptować? Czy stać nas na prawdziwy wolontariat? Jakie cechy psychiczne powinien mieć wolontariusz? Czy wolontariat może leczyć nadwyrężone ego? Czy kreowanie „mody na wolontariat” nie zabija ludzkich wartości? Jak pomagać, by pomoc była skuteczna?

 

Pytań i tez jest wiele. W trakcie naszych spotkań rozważamy nawet niewygodne tezy, bo zawsze liczy się uczciwość – wobec siebie i innych. Człowiek nieuczciwy wobec siebie, przeglądający się w oczach pochlebców, nigdy nie będzie tym, który naprawdę niesie pomoc. Człowiek opowiadający o własnych dokonaniach, chwalący swoje postawy, ale i sugestywnym milczeniem wywołujący presję pochwały ogółu, skwapliwie je przyjmujący nigdy nie będzie prawdziwym wolontariuszem. Kto zatem ma predyspozycje, by nim zostać? Czy prawdziwego wolontariatu można się nauczyć?

Jeżeli chcecie o tym porozmawiać – jesteśmy otwarci. Przyjedziemy do Was, by  o tym porozmawiać – do Waszych szkół, przedszkoli, Waszych miejsc pracy. Razem zastanowimy się nad odpowiedzialnością, określimy czym jest charytatywność, wolontariat, kiedy służy tylko poprawie własnego samopoczucia dobroczyńców i podnoszeniu ich „autorytetu” w bliższym lub dalszym środowisku, a kiedy jest prawdziwy i niesie realną pomoc.

Zainteresowanych wolontariatem w Fundacji Nieskończone Możliwości i współpracą z naszą organizacją prosimy o kontakt: marcin@nieskonczonemozliwosci.org lub n.mozliwosci@gmail.com.

 

Organizujemy warsztaty adresowane kobiet w każdym wieku. Łączy je jedno: chęć zmiany swojego życia.

  • czujesz się wypalona, nie masz pomysłu na zmianę, a jednak wiesz, że jest ona konieczna?
  • czujesz, że praca nie spełnia Twoich oczekiwań, a nie umiesz wyartykułować swoich  potrzeb?
  • gubisz się pomiędzy życiem zawodowym a rodzinnym?
  • nie byłaś aktywna zawodowo przez wiele lat, a teraz nie wiesz jak wrócić do pracy?
  • a może po prostu, chcesz spędzić czas z fajnymi kobietami, być lub poczuć się kobietą – bez presji środowiska, rodziny?

Zadzwoń: 603 673 526

Napisz: ewa@nieskonczonemozliwosci.org