Motto Fundacji: „Ci, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że są w stanie zmienić świat - są tymi, którzy go zmieniają”. Steve Jobs

WYDAWNICTWA

Medycyna jest zajęciem fascynującym, Starożytni mawiali, że ze wszystkich nauk jest najszlachetniejszą. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że uzależnia – nie tylko tych, którzy decydują się na zawód lekarza, ale także ich dzieci. Tu nie przechodzi bez echa – potomkowie prawdziwych fascynatów medycyny albo kontynuują pasję rodziców, albo bardzo zdecydowanie się od niej odcinają. Kontynuacja może przybierać formy pokrewne, ale bezsprzecznie w tym przypadku zawsze funkcjonuje w duszy i sercu. Kim jest prawdziwy lekarz? Jak długo odkrywa się swoją pasję? Jakie są drogi lekarzy, którzy rozpoczęli studia w zupełnie innym ustroju, przeszli przez wiele zmian? Jak wyglądało studencie życie pokolenia studentów 1965/1966? Jak kształtowała się droga życia w latach, w których lekarz dostawał „przydział” pracy? Wiele fascynujących historii znajdzie się w książce „Pocieszyciele umysłu”, której wydawcą jest Fundacja Nieskończone Możliwości. Autorzy, dr Irena Masłoń i prof. Jerzy Marcinkowski zebrali wiele wspaniałych opowieści byłych studentów Wydziału Lekarskiego i Wydziału Stomatologii Uniwersytetu Medycznego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, dzisiaj bardzo wytrawnych lekarzy, także społeczników. To wspaniałe źródło nie tylko historii obyczajowych, ale i materiał edukacyjny dla wszystkich, którzy chcą zgłębiać istotę zawodu lekarza. Książkę adresujemy także do młodych ludzi, którzy myślą o tym zawodzie, do studentów medycyny, którzy narzekają na zbyt duża ilość nauki i ciężkie studia. Co musiał wiedzieć student medycyny z lat 60 -tych? Jakie były drogi wyboru specjalizacji? Być może odpowiedź na te i wiele innych pytań pozwoli upewnić wielu, że lekarz to powołanie, to pasja, to odpowiedzialność.

Książka jest wydawana z pozyskiwanych przez Fundacje środków oraz darowizn.

 

Wszystkich, którzy chcą wesprzeć wydanie książki prosimy o darowiznę przekazywaną na:

Fundacja Nieskończone Możliwości

ul. Rydygiera 29/21

30-695 Kraków

 

Numer konta bankowego:

Bank Pekao SA

38 1240 1444 1111 0010 6858 3607 koniecznie z dopiskiem: KSIĄŻKA

 

Przypominamy, że darowiznę można odliczyć od podatku.
W przypadku pytań prosimy o kontakt: Marek Stachura 793 909 605, mail: marek@nieskonczonemozliwosci.org

Fundacja nieskończone możliwości posiada pozwolenia na zbiórki publiczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.